Elementor „page builder” a strona WWW zakodowana od zera.

Hej! W tym artykule przedstawię Wam różnicę pomiędzy stroną stworzoną przy pomocy kreatora a taką która została zakodowana od podstaw. Zacznijmy więc od krótkiego wstępu.

Na dzień dzisiejszy każdy kto zechcę stworzyć stronę internetową swojej firmy ma dwie opcje do wyboru – pierwsza z nich to zlecenie tego firmie specjalizującej się w tej dziedzinie, druga natomiast to spróbowanie własnych sił w kreatorze stron który pozwala na stworzenie jej bez znajomości kodowania. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest Elementor dzięki któremu „wyklikana” strona będzie funkcjonowała w oparciu o najpopularniejszy system zarządzania treścią jakim jest WordPress. Próby te jednak bardzo często kończą się fiaskiem ze względu na złożoność całego procesu który składa się z wielu czynników niezbędnych do poprawnego funkcjonowania strony. Powoduje to że tylko mały procent ludzi jest w stanie stworzyć stronę bezpośrednio dla siebie.

Dla kogo jest więc Elementor „page builder”?

Dla osób i małych agencji chcących tworzyć strony swoim klientom szybko i „bezboleśnie” dla portfela ;). Dzięki temu rozwiązaniu omijamy konieczność kodowania co daje nam atrakcyjny czas jak i koszt realizacji. Czas trwania takiego zlecenia przy powierzeniu go nam to przedział czasowy od 3 dni do 2 tygodni od momentu otrzymania niezbędnych materiałów natomiast cena za prostą wizytówkę firmy to okolice 2000 zł.

Strona internetowa oparta o kreator jest rozwiązaniem kierowanym do małych przedsiębiorstw i osób prywatnych chcących przedstawić swoją działalność, ofertę czy też publikować artykuły na blogu.

Różnice pomiędzy stroną wykonaną za pomocą Elementora a zakodowaną od zera.

Różnic dzielących te dwa rozwiązania jest dosyć sporo, natomiast o wyborze jednego z nich decydują dwa czynniki:
1. Profil działalności firmy oraz jej wizja rozwoju.
2. Budżet jaki jest do przeznaczenia na realizacje.

Strona internetowa wykonana w Elementorze

To rozwiązanie budżetowe a co za tym idzie ma ono wiele ograniczeń pod kątem wizualnym jak i technicznym mimo iż jest to najlepiej rozbudowane narzędzie do tworzenia stron internetowych bez kodowania. Jednakże szeroki wachlarz dostępnych w nim narzędzi daje możliwość uzyskania bardzo atrakcyjnych i spełniających oczekiwania klientów stron.

Naszą ostatnią realizację z wykorzystaniem Elementora możecie sprawdzić przechodząc do strony: www.baxter-aj.pl

Strona internetowa zakodowana od zera

W tym przypadku mamy szeroki wachlarz możliwości do wykorzystania – od skomplikowanych systemów i rozwiązań po najbardziej wymyślne koncepcje graficzne strony. Atutem tego rozwiązania jest finalnie otrzymywany czysty kod strony oraz otwarte drzwi na jej dalszy rozwój o kolejne.

Naszą ostatnią realizację z wykorzystaniem Elementora możecie sprawdzić przechodząc do strony: www.mazdom.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies. Jak je wykorzystujemy dowiesz się z polityki prywatności.